Scholbusem po Bałtowskim Zwierzyńcu

10 maja 2017 r. dzieci z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole prowadzonych w ramach projektu „Mali odkrywcy na start” pojechały na edukacyjną wycieczkę do Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw przedszkolaki miały okazję zwiedzić część górną Zwierzyńca. Z okien schoolbusa zobaczyły mnóstwo zwierząt, m.in. owce, lamy, muflony, strusie, bydło szkockie i żubry. Niektóre zwierzęta ufnie podchodziły bardzo blisko pojazdu, co wzbudzało radość i zachwyt maluchów. Później dzieci spacerowały po dolnym Zwierzyńcu. Szczególnie podobały im się kucyki, szopy pracze i lis polarny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się papugi oraz pawie, które w całej okazałości prezentowały swoje walory. Bliski kontakt ze zwierzętami na długo pozostanie miłym wspomnieniem.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.