Z wizytą u Koziołka Matołka

18 maja 2017 r. przedszkolaki z Okoła i Bałtowa wraz ze swoimi paniami zwiedziły Europejskie Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile podczas podróży czarodziejskim pociągiem, w czasie której przeniosły się m. in. w podziemny i podwodny świat baśni oraz w kosmos. Wspólne poszukiwania magicznego klucza doprowadziło wszystkich do „zaczarowanego ogrodu”. Tam maluchy mogły sprawdzić swoją zwinność przechodząc przez tunel odwagi, a spostrzegawczość szukając ukrytych krasnoludków. Dzieci mogły poczuć się jak małe postaci z bajek, chowając się pod ogromnymi kwiatami. Przechodząc przez studnię marzeń trafiły do krainy smoka i węży. W sali lustrzanej podziwiały szklane kule z bajkowymi postaciami. W przepięknym ogrodzie podziwiały kolorowe kwiaty oraz bawiły się na placu zabaw. Po zakupie pamiątek i pysznym obiadku dzieci szczęśliwie wróciły do rodziców.