Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka

Przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Okole i Bałtowie z uśmiecham na ustach przybyły na teren obiektu sportowego obok Urzędu Gminy. Podczas licznych gier i zabaw dzieci ćwiczyły sprawność, zręczność i koncentrację uwagi. Wszystkim podobało się przechodzenie przez tunel, rzucanie woreczkami i piłeczkami do celu, walka na papierowe kule czy obrysowywanie na kartonach sylwetek kolegów i koleżanek. Oprócz tego dużą atrakcją cieszyła się wspólna zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci głośno wyrażały emocje podczas podskoków na piłkach, a grupa małych miłośników piłki nożnej próbowała swoich sił podczas gry na boisku. Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do integracji i bliższego poznania się dzieci. Po udanych zabawach, maluchy otrzymały życzenia od Pana Wójta oraz piękne upominki. Program obchodów Dnia Dziecka przygotowały przesympatyczne Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie, które obdarowały dzieci kolorowymi balonikami. Końcowym etapem było wspólne biesiadowanie przy gorących kiełbaskach i soczkach owocowych.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.