Magiczne Ogrody

30 czerwca przedszkolaki z Okołu i Bałtowa zwiedziły Magiczne Ogrody w Trzciankach koło Janowca. Dzieci zachwyciły się baśniowymi postaciami Mordoli. Jeden z nich witał dzieci machaniem ręki i przybijaniem piątki.
Wśród osobliwych gatunków roślin podziwiać można było wodospad spływający po zboczu, tzw. „Łzy Zorana”.Obok zachwycała kolorowa „Różanka”,czyli ogród z przepięknymi różami. Ciekawość dzieci wzbudziły „Drzewce”,które mruczeniem opowiadają historię Magicznych Ogrodów.
Maluchy bardzo chętnie bawiły się na „Marchewkowym polu”, „Robankowej łące” czy w „Smoczym przedszkolu”.
Spotkanie z rycerzem,który opowiadał historię krasnoludów zaowocowało przejściem trzech prób:wysokości,szybkości i celności. Dzięki uczestnictwu w wycieczce kilku mam dzieci mogły cieszyć się wspólnymi
zabawami na różnego rodzaju karuzelach napędzanych siłą rąk rodziców. Przedszkolaki z obu grup integrowały się podczas wspólnych zabaw na zamku. W baśniowy charakter Magicznych Ogrodów wprowadzały nie tylko liczne postaci i różne budowle,ale także niesamowite otoczenie,dywany przepięknych kwiatów, krzewów, drzew oraz liczne oczka wodne.
Po wspólnym posiłku,dzieci wraz z rodzicami i paniami szczęśliwie wróciły do domów.