Wycieczka do Sandomierza

7 lipca 2017r. przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole pojechały na kolejną wycieczkę w ramach projektu- tym razem do Sandomierza. Dużo emocji sprawił rejs statkiem ,,Maria” po Wiśle. Dzieci mogły podziwiac panoramę miasta, a każde z nich otrzymało pamiątkową pieczątkę. Później był smakowity obiad i chwila odpoczynku. No i wreszcie maluchy wyruszyły na zwiedzanie miasta. W Zbrojowni rycerskiej przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały legendy o Halince Krępiance, mogły też przymierzyć elementy zbroi rycerskiej, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę. Był jeszcze spacer po Rynku sandomierskim, przejście przez Ucho Igielne czyli Furtę Dominikańską, a także spacer malowniczym Wąwozem Królowej Jadwigi. Trzeba przyznać, że maluchy świetnie sobie poradziły, bo trasa nie była najłatwiejsza. Najważniejsze, że humory i pogoda dopisały,więc z pewnością wycieczka pozostawi miłe wspomnienia.