Kategoria: Aktualności

Zakończenie projektu

W dniu 28 lipca 2017 r. w „Bałtowskim Zapiecku” odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Mali odkrywcy na start” realizowanego przez Gminę Bałtów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Bałtów – Andrzej Jabłoński, przedszkolaki uczęszczający do Przedszkoli w Gminie Bałtów, rodzice, dziadkowie, pracownicy projektu oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęła występ grupa artystów Cyrkowych z Ukrainy, podczas wszyscy zebrani mogli podziwiać sztuczki przedstawione przez Klauna Diva, największym zainteresowaniem natomiast cieszył się pokaz psów, które to wyniki zadań matematycznych oznajmiały szczekiem. Pan Wójt przywitał wszystkich zebranych gości oraz wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w realizację projektu. Następnie przedszkolaki, zaprezentowały swoje występy artystyczne, które przygotowali ze swoimi Paniami. Na koniec części oficjalnej Kierownik Projektu – Donata Majewska przygotowała krótką prezentację podsumowującą realizację projektu, podczas której przedstawiła wszystkie zrealizowane działania. W nagrodę za pięknie przygotowane występy dzieciaki dostały prezenty. Po części oficjalnej dzieci mogły udać się na przygotowany poczęstunek i pobawić się w Bawialni gdzie mogły wykorzystać cały pokład swojej energii. W tym czasie pozostali zebrani goście mogli porozmawiać przy kawie.

Mali odkrywcy w Parku Rozrywki w Bałtowie

W dniu 28.06.2017 r. przedszkolaki z Bałtowa i Okołu odwiedziły Park Rozrywki w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, gdzie mogły wyszaleć się m.in. w basenie z kulkami, na karuzeli łańcuchowej, zamku dmuchanym. Kolejną atrakcją była jazda na kaczuszkach szynowych oraz pociągiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również trampoliny gdzie dzieciaki mogły popisywać się swoimi umiejętnościami gimnastycznymi. Na koniec dzieci zwiedziły wszystkie zakamarki statku pirackiego. Odwaga i sprawność fizyczna przedszkolaków zasługują na pochwałę. Zmęczone a zarazem szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkoli aby odpocząć i podzielić się wrażeniami.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

Rodzinne czytanie w przedszkolu

14 czerwca 2017 r. Punkt Przedszkolny w Okole odwiedzili rodzice Wiktorii Szumlak. Pani Magda i jej mąż Sławek przygotowali wspólne rodzinne czytanie. Całą akcję zaplanowali wzorowo. Najpierw zaproponowali kilka tutułów bajek, a dopiero później, gdy dzieci wybrały utwory przystąpili do czytania. Piękna dykcja i odpowiednia intonacja wprowadziła przedszkolaków w prawdziwe zasłuchanie. Dziękujemy Rodzicom za tak wielkie zaangażowanie.

Piknik rodzinny

Dzień Mamy , Dzień Dziecka i Dzień Taty to szczególne święta dla każdej rodziny. Z tej też okazji , przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Bałtowie wraz z rodzicami 7 czerwca spotkali się na Pikniku Rodzinnym. Dzieci powitały rodziców piosenkami i wierszami oraz wręczyły kolorowe, własnoręcznie wykonane laurki. Następnie wszyscy udali się na boisko gminne, gdzie rodzice wraz z pociechami mieli okazję do wspólnych zabaw ,,na sportowo”. Konkursy- wyścigi z kubeczkiem wody, z piłeczką na łyżce, skakanie w worku czy na piłce- wywołały wiele uśmiechów na twarzach. Był element rywalizacji, ale w tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Po zmaganiach sportowych na uczestników czekały smakowite kiełbaski grillowane przez tatusiów. Rodzinne spotkanie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi.

Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka

Przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Okole i Bałtowie z uśmiecham na ustach przybyły na teren obiektu sportowego obok Urzędu Gminy. Podczas licznych gier i zabaw dzieci ćwiczyły sprawność, zręczność i koncentrację uwagi. Wszystkim podobało się przechodzenie przez tunel, rzucanie woreczkami i piłeczkami do celu, walka na papierowe kule czy obrysowywanie na kartonach sylwetek kolegów i koleżanek. Oprócz tego dużą atrakcją cieszyła się wspólna zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci głośno wyrażały emocje podczas podskoków na piłkach, a grupa małych miłośników piłki nożnej próbowała swoich sił podczas gry na boisku. Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do integracji i bliższego poznania się dzieci. Po udanych zabawach, maluchy otrzymały życzenia od Pana Wójta oraz piękne upominki. Program obchodów Dnia Dziecka przygotowały przesympatyczne Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie, które obdarowały dzieci kolorowymi balonikami. Końcowym etapem było wspólne biesiadowanie przy gorących kiełbaskach i soczkach owocowych.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

Z wizytą u Koziołka Matołka

18 maja 2017 r. przedszkolaki z Okoła i Bałtowa wraz ze swoimi paniami zwiedziły Europejskie Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile podczas podróży czarodziejskim pociągiem, w czasie której przeniosły się m. in. w podziemny i podwodny świat baśni oraz w kosmos. Wspólne poszukiwania magicznego klucza doprowadziło wszystkich do „zaczarowanego ogrodu”. Tam maluchy mogły sprawdzić swoją zwinność przechodząc przez tunel odwagi, a spostrzegawczość szukając ukrytych krasnoludków. Dzieci mogły poczuć się jak małe postaci z bajek, chowając się pod ogromnymi kwiatami. Przechodząc przez studnię marzeń trafiły do krainy smoka i węży. W sali lustrzanej podziwiały szklane kule z bajkowymi postaciami. W przepięknym ogrodzie podziwiały kolorowe kwiaty oraz bawiły się na placu zabaw. Po zakupie pamiątek i pysznym obiadku dzieci szczęśliwie wróciły do rodziców.

Baśnie Pana Perrault

W piątek, 12 maja 2017 r. przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole były w Ostrowcu Św. na przedstawieniu p.t. „Baśnie Pana Perrault”. Wrocławski teatr „Artenes” zaprosił małych widzów na spektakl, w którym mogli obejrzeć Czerwonego Kapturka, Tomcia Paluszka i Oślą skórkę. Baśnie wprowadziły dzieci w swój zaczarowany świat, pomagając odpowiedzieć na pytania: Czy starszych należy słuchać? Jak zachowywać się wobec obcych? Co jest ważniejsze: postura czy rozum? A może najważniejsze w życiu są nadzieja i miłość?

Scholbusem po Bałtowskim Zwierzyńcu

10 maja 2017 r. dzieci z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole prowadzonych w ramach projektu „Mali odkrywcy na start” pojechały na edukacyjną wycieczkę do Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw przedszkolaki miały okazję zwiedzić część górną Zwierzyńca. Z okien schoolbusa zobaczyły mnóstwo zwierząt, m.in. owce, lamy, muflony, strusie, bydło szkockie i żubry. Niektóre zwierzęta ufnie podchodziły bardzo blisko pojazdu, co wzbudzało radość i zachwyt maluchów. Później dzieci spacerowały po dolnym Zwierzyńcu. Szczególnie podobały im się kucyki, szopy pracze i lis polarny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się papugi oraz pawie, które w całej okazałości prezentowały swoje walory. Bliski kontakt ze zwierzętami na długo pozostanie miłym wspomnieniem.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

Dbaj o przyrodę!

Pod takim hasłem 21 kwietnia 2017 r. przedszkolaki z Okoła obchodziły Dzień Ziemi. Świętowanie rozpoczęło się pogadanką na temat naszej planety. Maluchy dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec zajęć przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wyszły na plac przedszkolny i z wielkim zaangażowaniem sprzątały najblizsze otoczenie przedszkola.

Przedszkolaki w kinie

Dnia 12.04.2017r. grupy przedszkolne z Okoła i Bałtowa wybrały się na wycieczkę do Kina Etiuda w Ostrowcu Św. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Zając Max ratuje Wielkanoc”.
Niesamowite przygody tytułowego zajączka wprowadziły przedszkolaków w świąteczny i bardzo wesoły nastrój. Uśmiechnięte buzie i ciekawe komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.