Kategoria: Bez kategorii

Wycieczka do Sandomierza

7 lipca 2017r. przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole pojechały na kolejną wycieczkę w ramach projektu- tym razem do Sandomierza. Dużo emocji sprawił rejs statkiem ,,Maria” po Wiśle. Dzieci mogły podziwiac panoramę miasta, a każde z nich otrzymało pamiątkową pieczątkę. Później był smakowity obiad i chwila odpoczynku. No i wreszcie maluchy wyruszyły na zwiedzanie miasta. W Zbrojowni rycerskiej przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały legendy o Halince Krępiance, mogły też przymierzyć elementy zbroi rycerskiej, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę. Był jeszcze spacer po Rynku sandomierskim, przejście przez Ucho Igielne czyli Furtę Dominikańską, a także spacer malowniczym Wąwozem Królowej Jadwigi. Trzeba przyznać, że maluchy świetnie sobie poradziły, bo trasa nie była najłatwiejsza. Najważniejsze, że humory i pogoda dopisały,więc z pewnością wycieczka pozostawi miłe wspomnienia.

Magiczne Ogrody

30 czerwca przedszkolaki z Okołu i Bałtowa zwiedziły Magiczne Ogrody w Trzciankach koło Janowca. Dzieci zachwyciły się baśniowymi postaciami Mordoli. Jeden z nich witał dzieci machaniem ręki i przybijaniem piątki.
Wśród osobliwych gatunków roślin podziwiać można było wodospad spływający po zboczu, tzw. „Łzy Zorana”.Obok zachwycała kolorowa „Różanka”,czyli ogród z przepięknymi różami. Ciekawość dzieci wzbudziły „Drzewce”,które mruczeniem opowiadają historię Magicznych Ogrodów.
Maluchy bardzo chętnie bawiły się na „Marchewkowym polu”, „Robankowej łące” czy w „Smoczym przedszkolu”.
Spotkanie z rycerzem,który opowiadał historię krasnoludów zaowocowało przejściem trzech prób:wysokości,szybkości i celności. Dzięki uczestnictwu w wycieczce kilku mam dzieci mogły cieszyć się wspólnymi
zabawami na różnego rodzaju karuzelach napędzanych siłą rąk rodziców. Przedszkolaki z obu grup integrowały się podczas wspólnych zabaw na zamku. W baśniowy charakter Magicznych Ogrodów wprowadzały nie tylko liczne postaci i różne budowle,ale także niesamowite otoczenie,dywany przepięknych kwiatów, krzewów, drzew oraz liczne oczka wodne.
Po wspólnym posiłku,dzieci wraz z rodzicami i paniami szczęśliwie wróciły do domów.

Bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji jest bardzo ważną sprawą, dlatego też w poniedziałek 26 czerwca do Punktu Przedszkolnego w Okole zawitał dzielnicowy gminy Bałtów – asp. Andrzej Podsiadło. Celem tego spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze, wyjaśnienie sposobu postępowania podczas zabaw w domu i na podwórku. Pan policjant przekazał także informacje, jak należy postępować ze zwierzętami oraz z osobami nieznajomymi. Przestrzegał także przed niebezpieczeństwem podczas zabaw nad wodą i w wodzie. Zwracał uwagę na odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem. Zainteresowanie przedszkolaków było duże, każdy miał coś do powiedzenia, a pan dzielnicowy stanął na wysokości zadania i nie pozostawił żadnego pytania bez odpowiedzi.

Wycieczka do JuraPark

19 czerwca przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole wybrały się do bałtowskiego JuraParku. Mimo, że dla niektórych dzieci jest to miejsce już znane, pani przewodniczka tak ciekawie opowiadała o dinozaurach i ich zwyczajach, że maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały i oglądały wszystko dookoła.Dzieciom bardzo spodobało się również odkopywanie szkieletu dinozaura. Była to świetna zabawa i okazja do poznania pracy paleontologa.

Spektakl teatralny pt. ,,Polak Mały”

12 stycznia 2017 r. maluchy z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole wyjechały do Ostrowca Św. do ODS ,,Malwa” na spektakl teatralny pt. ,,Polak Mały”.Twórcy i aktorzy Teatru ARTENES postanowili przypomnieć, „skąd nasz ród”. Widowisko oparte było na wierszu W. Bełzy i miało charakter ,,dziadkowej gawędy”. Przedszkolaki miały okazję poznać i przypomnieć sobie legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o Lajkoniku, Warszawskiej Syrence oraz o Smoku Wawelskim. Spotkanie z teatrem było dla niektórych dzieci pierwszym tego typu doświadczeniem i z pewnością dostarczyło im niezapomnianych wrażeń.

Andrzejki w Punkcie Przedszkolnym w Bałtowie

W dniu 25 listopada 2016 r. w Punkcie Przedszkolnym w Bałtowie dzieci tańczyły na zabawie andrzejkowej. Nauczycielki zadbały o muzykę, ciekawe zabawy i wróżby. Najciekawsze dla dzieci okazało się lanie wosku i odczytywanie woskowych kształtów. Rodzice przygotowali dla dzieci pyszny poczęstunek. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza tego typu impreza, ale i tak wszyscy świetnie się bawili.